Kryefaqja / LAJME / Kjo është pija ‘magjike’ që ju heq kilet e tepërta

Kjo është pija ‘magjike’ që ju heq kilet e tepërta

Të kesh një bark të rrafshtë dhe forma trupore ideale këkron padyshim shumë kohë në palestër, një regjim ushqimor shumë të rreptë dhe mbi të gjitha shumë përkushtim. Por, ndodh jo rrallë herë që edhe pse kaloni shumë orë në palestër, ju nuk arrini që të largoni kilogramët e tepërt që po ju mundojnë.

E vërteta është se një nga arsyet kryesore për këtë ngelet ushqimi. Në fakt, 90 % e asaj se si duken muskujt tuaj të barkut varet nga ushqimi që konsumoni. Prandaj, pa dyshim se duhet t’i kushtoni shumë rëndësi asaj që hani, në mënyrë që të keni format trupore që gjithmonë keni dëshiruar.

Më poshtë po ju sjellim një pije që kombinon dy nga burimet më të mëdha të antioksidantëve dhe është një mënyrë fantastike për të nisur ditën tuaj, shëndetshëm.

Frutat dhe perimet e freskëta në këtë pije përmbajnë të gjitha vitaminat dhe mineralet që trupi juaj ka nevojë, në mënyrë që të keni trupin që gjithmonë keni ëndërruar. Për rezultate më të mira, përdorni qumësht ose jogurt pa yndyrë.

Pija me karrote dhe boronica

Përbërësit:1 filxhan me jogurt pa yndyrëGjysmë filxhani boronica të ngrira1 karrotë e vogël, e qëruar2 lugë gjelle me tërshërë1 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja: Përzieni të gjithë përbërësit dhe konsumojeni këtë pije për mëngjes.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Aktakuzë ndaj Xhavit Halitit dhe Gani Dreshajt për sulm dhe kanosje ndaj Arben Gashit

Si pasojë e një kontakti fizik që kishte ndodhur më 18 maj 2018 në Kuvendin …

Leave a Reply