Kryefaqja / LAJME / Haradinaj: Bora u shkri shyqyr, TAKSA 100% mbetet

Haradinaj: Bora u shkri shyqyr, TAKSA 100% mbetet

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk është e pashpjegushme rezistenca e tij për taksën, transmeton Gazeta Metro.

Ai  ka thënë se i vetmi kompromis për largim të taksës do të ishte një marrëveshje gjithëpërfshirëse mes Kosovës e Serbisë.

“Bora, u shkri shyqyr edhe pranvera po del. Kurrkush s’e jep tregun fal, tregu i Kosovës për Serbinë është treg me vlerë dhe ne kërkojmë që ky t’i prijë një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse.

Nëse pezullohet taksa atëherë ne i kemi dhënë kohe Serbisë që të vonohet me dialogun”, ka thënë Haradinaj./gazetametro.net

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Parashikon Baton Haxhiu: Vetëvendosje do t’i shtohet skenës politike në Shqipëri

Baton Haxhiu deklaroi se Lëvizja Vetëvendosje do të kyçet në skenën politike në Shqipëri.I ftuar …

Leave a Reply