Kryefaqja / LAJME / Rusia trembet nga Shqipëria e Madhe, i reagon ashpër Edi Ramës

Rusia trembet nga Shqipëria e Madhe, i reagon ashpër Edi Ramës

Porosia e Edi Ramës se Kosova është Shqipëri është tërheqje në territorin e Serbisë, por edhe rrezik i stabilitetit në Ballkan.

Kjo është e pa pabanueshme, ka thënë Maria Zaharova nga Ministria e Punëve të jashtme të Rusisë.

Nga Rusia, me Vladimir Putin në krye, ka ardhur dush i ftohtë për shqiptarët, shkruan Kuriri serb, transmeton gazeta “Bota sot”

Kryeministri shqiptar Edi Rama u porosit të mbaj duart larg nga Kosova, kjo do të thotë që mund të harroj në krijimin e “Shqipërisë së Madhe”.

Maria Zaharova, zëdhënëse e ministrisë së punëve të jashtme të Rusisë, ka vlerësuar se është e pa pranueshme deklarata e Ramës për Kosovën si pjesë e Shqipërisë dhe se bashkimi i tyre nuk është plan B por plan A.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...