Kryefaqja / HISTORI / Burimet amerikane, Ilirët tre mijë vjet më parë banonin në Ballkan

Burimet amerikane, Ilirët tre mijë vjet më parë banonin në Ballkan

Sipas burimeve amerikane, Ilirët janë më të vjetrit në Ballkan. Burimet e historianëve amerikan thonë se Ilirët të paktën ishin që prej tre mijë vjetësh banor të Ballkanit.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Ismail Qemali për Neue Freie Presse (1912) : “Serbia nuk ka asnjë të drejtë të përparojë drejt Adriatikut dhe të copëtojë Shqipërinë.”

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 25 Shkurt 2020 “La Libre Parole” ka botuar, të mërkurën …

Leave a Reply

Loading...