Kryefaqja / LAJME / Kryepeshkopi i shqiptarëve nga Argjentina uron 575 vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës

Kryepeshkopi i shqiptarëve nga Argjentina uron 575 vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës

2 mars 1444 – 2019 🇦🇱️🇦🇱️🇦🇱️

Urime të gjithëve ju Vëllezër dhe Motra Shqiptarë, Gëzuar 2 – Marsin, 575° vjetorin e Kuvendit të Besëlidhjes së Lezhës dhe Bashkimit të parë politik, ushtarak, ekonomik dhe Kombëtar të Popullit Shqiptar me në krye Gjergj Kastriotin – Skënderbeu!!! Qeveria Shqiptare më ftoi zyrtarisht, për të marrë pjesë në Samitin ll të Diasporës, Festimi i Besëlidhja e Lezhës për të ndërtuar Unitetin e të gjithë Shqiptarëve, për fat të keq nuk ishte në gjendjetë merrja pjesë, për problemet në shëndetin tim dhe situatën e vështirë ekonomike në Argjentinë,unë shpresoj se do të jetë një herë tjetër, por me zemrën time jam atje, pranë secilit prej jush: Bashkimi i Kombit nuk është dëshirë, por detyrim për të gjithë ata që janë Shqiptar, vetëm Bashkimi i Popullit dhe i Kombit do të na shpëtojë nga copëtimi dhe asimilimi i mëtejshëm!!! Populli i Bashkuar kurrë nuk do të mposhtet!!! Qellimi im i vetem eshte te shohe Shqiperin e Bashkuar!!!

Sot ne festojmë që Princat Shqiptarë me Skenderbeu në krye lidhën besën për të mbrojtur Atdheun, eshte me mire dalja nga roberia ose Skllaveria dhe themelimi i nje shteti te Ri te Ilirise dhe Epirit, gjigandë të tillë lindin për të mos u harruar kurrë dhe për t’u bërë busull udhërrëfyese për mbarë Popullin!!! Skënderbeu, e Heroin Kombëtar të Shqiptarëve, 2 marsi, i të cilit, falë Lidhjes së Lezhës, u bë pararendësi i paqtimit, solidaritetit dhe shtetformimit mes Shqiptarëve. Zanafilla e Kombit Shqyptar!!! Skënderbeu është pjesë e identitetit tonë dhe qënie Shqiptare, është pjesë e gjeneve tona. Lavdi per jete heroit tone Gjergj Kastriotit, lavdi beselidhjes se Lezhes, edhe tani Shqiptaret kane nevoje per nje beslidhje te re duam nje Shqiperi te bashkuar!!! Urime Dita Besë !!! Lavdi Kryeheroit tonë Gjergj Kastriotit, Skenderbeu dhe gjithe princave që luftuan për Shqipërinë!!! Urime Legjendë e pavdekshme! Krenaria e Kombit Shqiptar, Gjergj Kastrioti, Skenderbeu !!! Urime Gjergj Kastrioti, Skenderbeu , Krenaria Shqiptare !!! Urime Gjergj Kastrioti, Skenderbeu për Shqiptarinë !!!

Gjergj Kastrioti, Skenderbeu, gjithmonë i gjallë në gjdo zemër Shqiptare !!! Lavdi Kryeheroit tonë Gjergj Kastriotit, Skenderbeut dhe gjithe princave që luftuan për Shqipërinë !!! Lavdi të gjithë atyre që dhanë jetën për Atdheun tonë !!! Lavdi per ty Skenderbeut pa ty skishim Atdhe !!! Rrofte perjete Shqiperia !!! Rroft Kombi Shqiptare !!! Në lavdinë e kombit tonë shqiptar përgjithmonë !!! Rroftë Shqipëria Etnike !!! Ne jete te jeteve, Rrofte Shqipëria dhe ata qe e duan ate!!! Shpirti i Arbrit nuk vdes kurrë!!! I Liris se Iliris!!! Autoctonus!!!

Zoti e Bekofte Shqipërinë dhe Shqiptarët!!!
Kryepeshkop +Aleksander i Shqipatrëve Bir i Shqiponjës 🇦🇱️🇦🇱️🇦🇱 ️

Nga – Aleksandër Greco

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...