Kryefaqja / LAJME / Kryetari i LSHB-së, Kastriot Berishaj: Malësia është Shqipëri! Mos votoni turq e shkij, por vetëm nr. 5 Forumin Shqiptar për Tuzin kuq e zi

Kryetari i LSHB-së, Kastriot Berishaj: Malësia është Shqipëri! Mos votoni turq e shkij, por vetëm nr. 5 Forumin Shqiptar për Tuzin kuq e zi

Të dashur vëllezër e motra në Shqipërinë Veri-Perëndimore (trojet shqiptare nën pushtimin malazez), sot është një ditë e shumë pritur për ju dhe ne. Sot, përmes votës tuaj do të keni mundësi të vendosni për fatin e Tuzit. Qendroni krenar, ashtu siç u ka hije malësorëve! Mos e shitni votën tuaj! Mos u dorëzoni përball dorës së pushtetit kriminal të Cetinjes shoviniste, e cila nuk do hezitoj të ju josh!

Është fatlume kjo ditë, që përfundimisht partitë politike shqiptare janë bashkuar dhe para interesave personale, klanore e partiake kanë vënë interesin e përgjithshëm kombëtar të shqiptarëve, duke u bashkuar rreth flamurit tonë kombëtar; flamurit të Gjergj Kastriotit e Ded Gjo Lulit, prandaj nga ftoj të gjithë misionarët dhe aktivistët e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar dhe tërë votuesit shqiptarë të votoni vetëm për nr. 5 Forumin Shqiptar.

Asnjë votë për të asimiluarit, mohuesit e identitetit shqiptar apo partitë joshqiptare. Sot është dita juaj, sot është Referendum për Tuzin Kuq e Zi, si pjesë e pandashme e kombit shqiptar.

Kastriot Berishaj

Kryetar i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...