Kryefaqja / LAJME / Surroi kërkon që taksa të hiqet

Surroi kërkon që taksa të hiqet

Publicisti Veton Surroi, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që taksa ndaj produkteve të Serbisë të hiqet, transmeton Gazeta Metro.


Surroi tha se Kosova nuk duhet të ketë dallim në qëndrimet e partnerëve ndërkombëtarë të saj, sipas tij kërkesat e SHBA’së duhet të dëgjohen dhe marrëdhëniet mos të dëmtohen më tutje. 

Ai tha se Kosova ka nevojë për një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë, andaj kjo arrihet vetëm nëse hapen në tavolinë të gjitha problemet mes dy vendeve.

Vendimi për taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe, sipas Surroit, ka dhënë efekt praktik, prandaj sipas tij  se kjo masë duhet të hiqet si akt politik ashtu edhe siç është vënë.

Surroi në Rubikon kërkoi që Qeveria e Kosovës t’i dëgjojë kërkesat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës./gazetametro.net

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...