Kryefaqja / LAJME / Dy raketa godasin Tel Avivin, kryeqytetin e Izraelit

Dy raketa godasin Tel Avivin, kryeqytetin e Izraelit

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit (IDF) thanë se para disa momenteve dy raketa të lëshuara nga Gaza goditen Tel Avivin. Sipas dëshmitarëve të shumtë, shpërthimet mund të dëgjoheshin pranë kryeqytetit izraelit.

Një zëdhënës ushtarak izraelit i cituar nga Reuters tha se incidenti ishte nën hetim. Mediat vendase njoftuan se disa banorë kishin dëgjuar shpërthime.

Në disa video të postuara në rrjetet sociale dëgjohen sirenat dhe shpërthimet.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kastriot Berishaj: Sindromi vetëvrasës i shqiptarëve po tkurr terësinë territoriale të trojeve shqiptare! Ilir Meta dhe Anastas Janullatos janë zagarë të Greqisë shoviniste

“Ilir Meta, qeni i dekoruar nga Greqia dhe bythëlepirësi i antishqiptarit tjetër, Anastas Janullatos puthen …

Leave a Reply