Kryefaqja / LAJME / Osmanliu Jazexhi: ‘Diktatura amerikane do të rrëzohet. Shpresa është te Putini”

Osmanliu Jazexhi: ‘Diktatura amerikane do të rrëzohet. Shpresa është te Putini”

Sharlatani nga Tirane më prejardhje të dyshimtë Olsi Jazexhiu, vazhdon me përrallat e tij anti-amerikane dhe pro-ruso-turke duke sulmuar Amerikën dhe lavdëruar Rusinë, armikun numër 1 të shqiptarëve.

Ai në një video të postuar në Youtube, flet gjepura allaturke duk thënë se Amerika është e keqja e Evropës, ndërsa Rusia dhe Turqia fashiste, nën sundimin e diktatorëve Putin dhe Erdogan, janë e mira e Evropës.

Sharlatani Jazexhi thotë se Amerika do të bjerë, dhe njerëzit e shohin Rusinë dhe Putinin si të vetëmen shpresë.

Loading video

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Hutohen serbët, e duartrokasin Makronin kur thotë se Kosova është e pavarur!

Presidenti i Francës, Emanuel Macron qëndroi për një vizitë zyrtare dje në Serbi. I pari …

Leave a Reply