Kryefaqja / LAJME / Kryetari i LSHB-së: Xhamiat e Shefqet Krasniqit dhe kishat e Janullatosit janë shtabe të organizatave terroriste antiShqiptare

Kryetari i LSHB-së: Xhamiat e Shefqet Krasniqit dhe kishat e Janullatosit janë shtabe të organizatave terroriste antiShqiptare

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, z. Kastriot Berishaj ka reaguar ashpër ndaj imamit Shefqet Krasniqi i cili ka deklaruar se gjoja “Perandoria Osmane nuk ishte pushtuese por çliruese. Rikujtojmë opinionin e gjerë se Shefqet Krasniqi disa here është arrestuar nga Policia e Kosovës me akuza për terrorizëm, shpërlarje parash, nxitje të urrejtjes mbi baza fetare dhe etnike, si dhe i janë konfiskuar dokumentet e identitetit dhe shtetësisë serbe disa vitebpas shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Të njejtit i janë konfiskuar edhe një shumë e konsiderueshme monethash serbe dhe turke. Berishaj e ka cilësuar Shefqet Krasniqin njejtë sikurse grekofilin Anastas Janullatos si shërbëtor të shërbimeve sekrete turko-serbo-greke!

Ja reagimi i kryetarit të LSHB-së, z. Kastriot Berishaj:

“Shpijuni serbo-turk, Shefqet magari, shefqet qenefi hanë prapë atë që e ban! Gjergj Kastrioti, Zoti, “Allahu arab”, Jezu Krishti latin e sllavogrek ta theft qafën oj ndyrësirë e mbeturinë turko-serbo-grek!” – Kastriot Berishaj

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...