Kryefaqja / LAJME / Presidenti Meta shkon te Janullatos për t’i uruar Ditën Kombëtare të Greqisë

Presidenti Meta shkon te Janullatos për t’i uruar Ditën Kombëtare të Greqisë

Banditi Ilir Meta ka marrë pjesë sot në ceremoninë për Ditën Kombëtare të Greqisë.

Aty e kishte pritur uzurpatori i Kishës Ortodokse Shqiptare, Janullatos në emër të Greqis. Turp!

Postimi i plotë i të korruptuarit Ilir Meta:

“I lumtur të merrja pjesë sot në ceremoninë e organizuar me rastin e Ditës Kombëtare të Greqisë.
Në këtë ditë feste e gëzimi të fqinjëve tanë uroj që edhe bashkëpunimi e partneriteti ynë të udhëhiqen nga trashëgimia më pozitive dhe e ardhmja e përbashkët e dy popujve tanë në një rajon më të begatë të Europës së Bashkuar.
Minoriteti grek dhe komuniteti shqiptar në Greqi, ura shumë të forta lidhëse në marrëdhëniet e shkëlqyera tradicionale, por edhe mjaft premtuese mes dy popujve tanë.
Shqiptarët dhe grekët meritojnë të jetojnë gjithmonë në bashkëpunim, harmoni e begati. Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-greke! 🇦🇱🤝🇬🇷”.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...