Kryefaqja / LAJME / Izraeli shkatërron selinë sekrete të Hamasit në Gaza

Izraeli shkatërron selinë sekrete të Hamasit në Gaza

Avionët izrealitë bombardun sot ndërtesen sekrete të Hamasit, në Rripin e Gazasë, raporton AP.

Sipas agjencisë AP, ushtria izraelite njoftoi me një deklaratë duke thënë se ndërtesa e shkatërruar ishte  selia sekrete e Hamasit, e cila ishte përdorur nga shërbimi i inteligjencës.

AP vuri në dukje se para sulmit vendimtar, aviacioni izraelit hodhi dy predha të vogla si një paralajmërim.

Më parë, ushtria izraelite filloi të bombardonte pozicionet e Hamasit në Rripin e Gazës në përgjigje të një sulmi me raketa në qytetin izraelit të Kfar Sava, kur disa njerëz u plagosën.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave …

Leave a Reply

Loading...