Kryefaqja / LAJME / Djali i Bujar Nishanit lë shtetësinë shqiptare

Djali i Bujar Nishanit lë shtetësinë shqiptare

Ersilio Nishani, djali i ish presidentit Bujar Nishanit nuk do të jetë më shtetas shqiptar, duke hequr dorë nga ky privilegj i lindur. Vetëm dy ditë pas protestës së opozitës më 16 mars, Presidenti Ilir Meta me dekret nr. 11146, i cili është botuar dhe në fletoren zyrtare, ka firmosur lënien e shtetësisë së djalit të kreut të Këshillit Kombëtar të PD

Nga 18 marsi i këtij viti, Ersilio Nishani, djali i ish presidentit Bujar Nishanit nuk do të jetë më shtetas shqiptar, duke hequr dorë nga ky privilegj i lindur.

Vetëm dy ditë pas protestës së opozitës më 16 mars, Presidenti Ilir Meta me dekret nr. 11146, i cili është botuar dhe në fletoren zyrtare, ka firmosur lënien e shtetësisë së djalit të kreut të Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani.

Mbetet mister nëse është bërë kjo lënie shtetësie për arësye emergjence jetësore apo se është humbur besimi tek politika shqiptare, pjesë e të cilës është dhe babai i tij.

Ajo që besohet është se Bujar Nishani nuk ka mundur të bindë djalin e tij për të ardhmen e këtij vendi, imagjino strategjia për të ndalur më tej largimin e shqiptarëve. PD humb një votë kështu.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave …

Leave a Reply

Loading...