Kryefaqja / HISTORI / Foto e rrallë! Një shqiptar me plis pranë kryeminstrit të parë Izraelit David Ben Gurion

Foto e rrallë! Një shqiptar me plis pranë kryeminstrit të parë Izraelit David Ben Gurion

Një foto e pazakontë ku shihet një shqiptar me plis të bardh pranë kryeminstrit të parë Izraelit David Ben Gurion është botuar në faqen “Izaraeli në Kosovë”.

Shqiptari me plis të bardhë besohet të jetë nga Plava, dhe ka migruar në Izrael, gjatë kohës së nazizmit.

Kjo foto dëshmon miqësinë mes dy popujve më të vjetër shqiptarëve dhe hebrenjve.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Ismail Qemali për Neue Freie Presse (1912) : “Serbia nuk ka asnjë të drejtë të përparojë drejt Adriatikut dhe të copëtojë Shqipërinë.”

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 25 Shkurt 2020 “La Libre Parole” ka botuar, të mërkurën …

Leave a Reply

Loading...