Kryefaqja / LAJME / SPORT / Kosova nis me barazim në shtëpi kualifikimet për Euro 2020
Soccer Football - Euro 2020 Qualifier - Group A - Kosovo v Bulgaria - Fadil Vokrri Stadium, Pristina, Kosovo - March 25, 2019 Kosovo's Arber Zeneli celebrates scoring their first goal with team mates REUTERS/Florion Goga

Kosova nis me barazim në shtëpi kualifikimet për Euro 2020

Kosova ka nisur kualifikimet për Euro 2020 me një barazim 1 me 1 në shtëpi me Bullgarinë.

“Dardanët” dominuan plotësisht në ndeshje, por në fund bullgarët arritën të dalin me një pikë nga “Fadil Vokrri”.

Bozhikov realizoi golin për bullgarët në minutën e 39-të, derisa Arbër Zeneli barazoi gjithçka në minutën e 62-të.

Tabela e Grupit A pas dy xhirove:

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Shqipëri spektakolare në Moldavi, lojë e bukur dhe 4 gola

Shqipëria ka marrë një fitore të pastër 0-4 në transfertë ndaj Moldavisë në ndeshjet e …

Leave a Reply

Loading...