Kryefaqja / HISTORI / KRIMET SERBE / Nëna rrëfen si ia morën serbët dy fëmijët e ia thyen duart kur u mundua t’i shpëtonte

Nëna rrëfen si ia morën serbët dy fëmijët e ia thyen duart kur u mundua t’i shpëtonte

Sot u bënë 20 vjet qëkur ndodhi masakkra e Izbicës, ku forcat serbe vranëë dhe masakruan mizorisht 147 veta.

Në këtë përvjetor familjarët e të vrarëve kërkojnë drejtësi për më të dashurit e tyre.

Habile Krasniqi, e cila qante me lot në sy pranë varrit të birit të saj, ka treguar për Ekonomia Online, se si ia kishin marrë nga dora djalin edhe vajzën, dhe në momentin ku ajo u mundua të rezistojë ia thyen që të ty duart dhe ia morën fëmijët.

‘’Jam pas ulë, ma kanë marrë prej dore, e na kanë thanë shkoni për Shqipëri e ka kap prej dore ma kanë marrë me gjithë çikë edhe i kena ra përmbi. Çikën kanë dashtë me ma mbytë e kam lanë duke qajtë edhe burrin e kam lanë, kur jam kthy i kam ra përmbi kanë dashtë me më vra”, rrëfen ajo.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Gjykimi kundër Darko Tasiq në Prizren – dëshmitari thotë se e ka parë duke i hedhur në lum shqiptarët e Krushës

Marsi i 99’, ashtu siç ishte për tërë territorin e Kosovës, që u vranë e …

Leave a Reply

Loading...