Kryefaqja / LAJME / Frashër Racaj zgjidhet kryetar i LSHB-së deri në Kuvendin Kombëtar të saj

Frashër Racaj zgjidhet kryetar i LSHB-së deri në Kuvendin Kombëtar të saj

Pas dorëheqjes së kryetarit të deri tanishëm të LSHB-së, z. Kastriot Berishaj i cili ka paralajmëruar kyqjen në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të Republikës së Kosovës, si pjesë e Iniciativës Qytetare “Kastriotët e Dardanisë”.

Menjëherë, Kryesia e Këshillit Kombëtar të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar pranoi dorëheqjen e z. Kastriot Berishaj dhe vendosi që të zgjedh kryetar të ri të saj z. Frashër Racaj.

Frashër Racaj është një veprimtar i hershëm i çështjes kombëtare, dhe ka dhënë kontribut të pamohueshëm në shumë sfera; ku mes tjerash veçohet angazhimi i tij konkret si njeri i dytë i themelimit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Vetëvendosje zyrtarisht propozon Albin Kurtin mandatar për Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje tashmë zyrtarisht ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për kryeministër. Në dokumentin që …

Leave a Reply

Loading...