Kryefaqja / LAJME / Haradinaj merr pjesë në Lutjet e Mëngjesit në Berlin: Ndjenjë e mirë që Kosova është pjesë e pandashme e këtyre takimeve

Haradinaj merr pjesë në Lutjet e Mëngjesit në Berlin: Ndjenjë e mirë që Kosova është pjesë e pandashme e këtyre takimeve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka marrë pjesë në Lutjet e Mëngjesit në Berlin.

Me këtë rast, Haradinaj ka theksuar se është ndjenjë e mirë që Kosova është pjesë e pandashme e këtyre takimeve të personaliteteve të kulturës, biznesit dhe politikës, që promovojnë paqen dhe mirëbesimin ndërmjet njerëzve dhe kombeve, në familje dhe në shtet.E SPONSORUAR

Mish pule nga Perutnina Ptuj, zgjedhje e përkryer gjatë muajit të Ramazanit

LEXO MË SHUMË

Postimi i plotë:

Këtë mëngjes, gjatë vizitës zyrtare në Berlin, kam marrë pjesë në “Lutjet e mëngjesit”, ku ishin të pranishëm personalitete të ndryshme nga mbarë bota, ministra dhe deputetë të Bundestagut gjerman.
Në këtë ceremoni me karakter ndërkombëtar ritheksova rëndësinë e tolerancës dhe punës së përbashkët për paqen.
Ndjenjë e mirë që Kosova është pjesë e pandashme e këtyre takimeve të personaliteteve të kulturës, biznesit dhe politikēs, që promovojnë paqen dhe mirëbesimin ndërmjet njerëzve dhe kombeve, në familje dhe në shtet!/Telegrafi/

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Çitaku, Daçiqit: Unë jam krenare që jam shqiptare, por a jeni krenarë ju që bëtë krime?

Ambasadorja e Kosovës në Uashington Vlora Çitaku ka thënë se Policia e Kosovës ka vepruar …

Leave a Reply

Loading...