Kryefaqja / LAJME / Pamje madhështore, shpëtimtarët amerikan të Kosovës parakalojnë në sheshin e Prishtinës

Pamje madhështore, shpëtimtarët amerikan të Kosovës parakalojnë në sheshin e Prishtinës

Tre shpëtimtarët amerikanë të Kosovës, Bill Klinton, Madeleine Allbright e ëesley Clark kanë filluar parakalimin në sheshin e Prishtinës.

Në një pritje shtetërore, para mijëra qytetarëve të Kosovës, ish liderët amerikanë po i japin hijeshi festës së Kosovës, 20 vjetorit të çlirimit që përkon me futjen në Kosovë të forace të NATO-s.

LIVE

Loading video
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Zv.kryeministri serb me preardhje shqiptare thotë se asnjë kompani në Serbi nuk do të përmbushë kërkesat e Kosovës

Zv.kryeministri i Serbisë dhe ministri i Tregtisë, Rasim Lajiq, ka thënë se asnjë kompani në …

Leave a Reply

Loading...