Kryefaqja / LAJME / Albright zbulon momente të jashtëzakonshme: Kështu e çliruam Kosovën me presidentin Clinton

Albright zbulon momente të jashtëzakonshme: Kështu e çliruam Kosovën me presidentin Clinton

Me duartrokitje dhe brohoritje nga qytetarët ka marrë fjalën Madeline Albright.

Ajo thotë se është e nderuar që është në Kosovë.

“Ne kurrë nuk do të ju harrojmë. Ne do te ju përkrahim gjithmonë”.

Ajo po tregon se si presidenti Clinton e ka telefonuar në mes të natës.

“Dhe i ka thënë se do ta bëjmë gjënë e duhur për Kosovën. Dhe unë i thash po do ta bëjmë të duhurën”, ka thënë Albright.

Loading video

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Eksperti amerikan: Pompeo nuk foli sikur Boltoni për finalen Kosovë – Serbi, kjo është gjë e mirë

Ligjëruesi i Universitetit ‘Johns Hopkins’ në Washington, Edward Joseph, ka thënë se qëllimi kryesor i …

Leave a Reply