Kryefaqja / LAJME / VIDEO/ Kështu po i keqtrajton Serbia kosovarët që udhëtojnë përmes këtij shteti

VIDEO/ Kështu po i keqtrajton Serbia kosovarët që udhëtojnë përmes këtij shteti

Serbia vazhdon t’i maltretojë kosovarët që udhëtojnë drejt shteteve tjera përmes këtij territori.

Përveç ndalesave të shumta dhe sulmeve ndaj autobusëve me kosovarë, autoritetet serbe po zbatojnë edhe kontrolle të rrepta ndaj udhëtarëve.

Një gjë e tillë ka ndodhur sot në kufirin e Merdares.

Ballkani.info ka siguruar video në të cilën shihen se si nga autobusët me kosovarë janë nxerrë të gjitha gjësendet.

Në këtë video udhëtarët janë nxjerrë jashtë bashkë me të gjitha valixhet dhe gjësendet tjera.

Kjo tregon edhe një herë fytyrën e vërtetë të Serbisë në raportet me shqiptarët e Kosovës.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Spartak Ngjela tregon se cilat janë tri pengesat kryesore të shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor

Në një intervistë  për “Bota sot”, publicisti Spartak Ngjela, ka deklaruar se ekzistojnë pengesa për …

Leave a Reply

Loading...