Kryefaqja / LAJME / Ramadani: Shqipëria është dera e hapur gjithnjë për Kosovën

Ramadani: Shqipëria është dera e hapur gjithnjë për Kosovën

Zëvendësministri i Mbrojtjes së Kosovës, Burim Ramadani, ka pritur në një takim delegacionin e Ministrisë së Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë, të kryesuar nga Florian Kali, drejtor i Drejtorisë së Përgjithshme për politikat e mbrojtjes.

Ramadani përmes një shkrimi të bërë në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se në takim ka falënderuar Qeverinë shqiptare dhe Ministrinë e Mbrojtjes për bashkëpunimin e shkëlqyer që kanë dy ministritë.

Tutje Ramadani ka thënë se është i bindur se e ardhmja veri-atlantike e Kosovës do të stabilizojë tërë rajonin.

Ai ka shtuar se Kosova është ambicioze në synimet e veta për integrimin dhe anëtarësim në NATO./Telegrafi/

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Lajm i mirë nga Kroacia, në Osijek do të hapet shkolla e mesme në gjuhën shqipe

Në qytetin Osijek dhe në rrethinën e tij funksionojnë disa shkolla fillore në gjuhën shqipe. …

Leave a Reply

Loading...