Kryefaqja / LAJME / Incidenti që shqetësoi kryeministrin në Shkodër: Çfarë ndodhi?

Incidenti që shqetësoi kryeministrin në Shkodër: Çfarë ndodhi?

Kryeministri Edi Rama u hutua teksa mbante fjalën në takimin e tij electoral në Shkodër. Rama ktheu kokën dhe në një fraksion sekondi u dëgjua të fliste me dikë.

Loading video

“Çfarë ndodhi?”- tha Rama dhe bëri me dorë që të largohetj personi që kishte ngjitur.

Ai vazhdoi fjalën e tij normalisht por si për të dhënë një shpjegim jo shumë të qartë tha: Një vajzë pati një ashtu…

Gjithsesi s’e kuptuam mirë se çfarë ndodhi.

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar mes tensioneve kandidatin për Bashkinë Shkodrën. Nga takimi në qendër të qytetit Rama tha se Shkodra është sfida e tij personale.

Opozita për gati tre orë ka protestuar pak metra larg mitingut të PS, ku u përleshën me Policinë. Nga përplasjet kanë mbetur disa persona të plagosur. Voltana Ademi tha se Rama nuk është i mirëpritur në Shkodër, pasi ka përdhunuar qytetarët e këtij qyteti.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Ushtarët shqiptarë këndojnë shqip/ Ushtria zvicerane: Nuk na shqetësojnë këngët në gjuhën shqipe nga radhët e ushtarëve tane!

“Dy zemra në një trup. Në Zvicër, ushtarët këndojnë himnin shqiptar..” («Deux coeurs dans leur …

Leave a Reply