Kryefaqja / LAJME / Sheshi Skënderbej flet çamçe

Sheshi Skënderbej flet çamçe

Nga Shpëtim Idrizi

Tani në Sheshin Skënderbej…
75 vjet Genocid dhe spastrim Etnik!

Nuk ka komunitet të vogël apo të madh, ka komunitet që mundet nga padrejtësia, harresa, koha, vitet e ky komunitet është i destinuar të pushojë së egzistuari të asimilohet.

Ky nuk është rasti i shqiptarëve të Camërisë që ka 75 vjet që mban të gjallë kujtesën, kulturën, historinë, por që lufton çdo ditë e do të luftojë deri sa të egzistojë bota e shqiptari i fundit i Çamërisë për drejtësi e dinjitet.
Ne nuk harrojmë!
Koha për Çamëri!

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave …

Leave a Reply

Loading...