Kryefaqja / LAJME / Edhe një medalje për Kosovës, Loriana Kuka fiton të bronztën në Lojërat Evropiane Minsk 2019

Edhe një medalje për Kosovës, Loriana Kuka fiton të bronztën në Lojërat Evropiane Minsk 2019

Xhudistja e re, Loriana Kuka ia ka sjell edhe një medalje Kosovës, pasi ka fituar të bronztën në Minsk të Bjellorusisë. 

Pas dy medaljeve të fituara në ditën e shtunë, Kosova ka shtuar edhe një medaljes sot (e hënë).E SPONSORUAR

Jepe kerrin që e ki, bëhu në Auto Mita me kerr të ri – si në Gjermani

MËSO MË SHUMËLexo po ashtu:Të gjitha lajmet rreth Xhudos

Bëhet fjalë për me xhudisten e re, Loriana Kuka, e cila ka fituar medaljen e bronztë në Lojërat Evropiane Minsk 2019.

Xhudistja jonë mposhti gjermanen Luise Malsahn, përmes repesazhit në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Është kjo medalja e tretë e Kosovës në Lojërat Evropiane Minsk 2019 pas të artës së Majlinda Kelmendit, të argjendtës së Nora Gjakovës. /Telegrafi/

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Lajm i mirë nga Kroacia, në Osijek do të hapet shkolla e mesme në gjuhën shqipe

Në qytetin Osijek dhe në rrethinën e tij funksionojnë disa shkolla fillore në gjuhën shqipe. …

Leave a Reply

Loading...