Kryefaqja / LAJME / Bekim Jashari pranë skulpturës gjigante të babait të tij: Krenar që jam gjaku yt!

Bekim Jashari pranë skulpturës gjigante të babait të tij: Krenar që jam gjaku yt!

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka parë nga afër skulpturën e babait të tij dhe heroit kombëtar, Hamëz Jashari.

Ai bashkë me nënshkrytetarin, i cili ishte bashkëluftëtar i babait të saj, janë impresionuar nga skulptura e cila shpërfaq figurën dhe trimërinë e Hamëzes, një vepër kjo gjigante e punuar nga dy artistë kosovarë.

Bekimi teksa ka shkruar së është krenar me gjakun dhe veprën e babai të tij.

Ky është postimi i tij i plotë:

Sot isha bashkë me nënkryetarin dhe shokun e bashkëluftëtarin e Adem e Hamëz Jasharit, për të parë punën e skulptorëve tanë, Ylberit dhe Sabriut.

Ju lumshin duart të dyve për një vepër kaq të përkryer!

Shumë faleminderit!

Gjithmonë krenar që jam gjaku yt dhe me veprën tënde!

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...