Kryefaqja / LAJME / Drecun për deklaratën e Metës: Po punohet në formimin e një shteti të përbashkët Kosovë-Shqipëri

Drecun për deklaratën e Metës: Po punohet në formimin e një shteti të përbashkët Kosovë-Shqipëri

Presidenti i të ashtuquajturit Komision Parlamentar për Kosovën, Milovan Drecun thotë se presidenti shqiptar Ilir Meta në Samitin e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP) në Jahorinë të Bosnje dhe Hercegovinës tregoi se si duket politika e jashtme e e përbashkët e Kosovës dhe Shqipërisë.

Ai komentoi deklaratën e Metës se “realiteti duhet të pranohet se Kosova është një shtet i pavarur”, duke theksuar se po punohet në formimin e një shteti të përbashkët, përkatësisht lidhjen e dhunshme e Kosovës me Shqipërinë.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave …

Leave a Reply

Loading...