Kryefaqja / LAJME / Deputeti i NISMA-s përplaset me gazetarin në debat: Mos ma qel gojën, ti e din…!

Deputeti i NISMA-s përplaset me gazetarin në debat: Mos ma qel gojën, ti e din…!

Një debat me tona të larta është zhvilluar në TV Dukagjin, në emisionin “Debat +

Deputeti i Nisma-s Social Demokrate, Bilall Sherifi është përplasur me gazetarin dhe analistin e Dukagjinit, Arben Ahmetin.

Sherifi ka ‘kërcënuar’ Ahmetin që mos të vazhdojë të flas dhe të kritikojë sepse “din diçka për të”, shkruan Indeksonline

Sherifi: Mos ma qel gojën, ti e din. Mos fol me llafe çarshisë.

Ahmeti: S’ke përgjegjësi ndaj fjalës publike. Fol o burrë. Nuk do të lejojë të flasësh diçka tjetër deri sa të tregosh çka dëshiron të thuash. Je tu gjujtë kungja.

Sherifi: Unë nuk foli me llafe të qarshisë

Ndryshe, sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka thënë se kthimi i Nismës në Partinë Demokratike të Kosovës nuk është në rend ditë.

Ai ka thënë se tek Nisma po vijnë anëtarë nga PDK, por jo e kundërta.

Duke folur për përplasjet mes zyrtarëve të AAK-së dhe Nismës ka thënë se më së paku do të duhej të kishte goditje të ulëta nga AAK në drejtim të Nisma-s.

Më tutje, Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës ka thënë se Nisma e ka përkrahur Haradinajn për kryeministër që nga koha e VLAN-it.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

“Grenell s’pranon negociata, me çdo kusht do njohjen e Kosovës nga Serbia”

Richard Grenell, i dërguar special i presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për dialogun, nuk pranon …

Leave a Reply