Kryefaqja / LAJME / Gjendet një shqiptar i mbytur në Holandë, 85 km larg vendit ku u gjet trupi i presidentit të Çamërisë

Gjendet një shqiptar i mbytur në Holandë, 85 km larg vendit ku u gjet trupi i presidentit të Çamërisë

Një tjetër shqiptar është gjetur i mbytur në kanalin e Amsterdam-Rhein pranë Nigtevechtit, 85 km larg vendit ku u gjet i vrarë presidenti i Çamërisë Festim Lato.

Mediat holandeze raportojnë se nuk dihet ende shkaqet e vdekjes së tij.

Ai u vu re nga një kalimtar i cili vuri re diçka po lundronte në ujë.

Nuk dihet nëse dy ngjarjet kanë lidhje me njëra-tjetrën.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Nimanbegu: “Jam i befasuar në mënyrë të pakëndshme ndaj paralajmërimit të padisë”, Shqiptarët në Mal të Zi janë autokton

Nënkryetari i Parlamentit të Malit të Zi dhe propozuesi i ndryshimit të ligjit për simbolet …

Leave a Reply