Kryefaqja / LAJME / Serbëve u ‘djeg’ që Kosova e vendosi flamurin e saj në Kalanë e Artanës

Serbëve u ‘djeg’ që Kosova e vendosi flamurin e saj në Kalanë e Artanës

Mediat beogradase kanë raportuar rreth një veprimi të institucioneve të Republikës së Kosovës në Novobërd.

Loading video

Televizioni shtetëror, RTS, ka pasqyruar vendosjen e flamurit kosovar në një fortesë mesjetare të serbëve, e që në fakt është Kalaja e shqiptarëve të Artanës.

Flamuri gjigant mund të shihet përreth rrugës, transmeton Indeksonline

Ndërsa, pranë Kishës së Shën Nikollës është një tjetër flamur i Kosovës dhe disa tenda ushtarake.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Palmer për Shqipërinë: Duhet dialog mes palëve, me rëndësi ngritja e Gjykatës Kushtetuese

Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha …

Leave a Reply