Kryefaqja / LAJME / Memoriali i turqve në Tiranë, përplas Kosovën dhe Turqinë (VIDEO)

Memoriali i turqve në Tiranë, përplas Kosovën dhe Turqinë (VIDEO)

U vendos në Tiranë, por për atë pllakë Kosova dhe Turqia po zihen mes vete në Shkup.

Ka qenë një koment në Facebook, i ambasasadorit kosovar në Maqedoninë Veriore, që ka irrituar homologun e tij turk me mision në këtë vend, njofton Klan Kosova.

Gjergj Dedaj, ka vlerësuar se në vend se për 215 të rënët që evituan grushtshtetin e vitit 2016, memoriali duhet të vendoset për dikë tjetër, njofton Klan Kosova.

E kjo solli edhe kundër reagimin e ambasadës turke në Shkup, e cila bëri me dije se do të shkëpus krejt komunikimin me përfaqësuesin e Kosovës atje.

Kronikë nga Vullnet Krasniqi.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Palmer për Shqipërinë: Duhet dialog mes palëve, me rëndësi ngritja e Gjykatës Kushtetuese

Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha …

Leave a Reply