Kryefaqja / LAJME / Tani varri heroit Jakup Ferri, në Plavë frymon shqiptarçe, simboli turk zëvendësohet me shqiponjën e Skënderbeut

Tani varri heroit Jakup Ferri, në Plavë frymon shqiptarçe, simboli turk zëvendësohet me shqiponjën e Skënderbeut

Pasardhësit e heroit Jakup Ferri, kanë hequr simbolin fetar në gurin e varrit të heroit Jakup Ferri, në Plavë, duke e vendosur shqiponjën, shkruan FMimages.net

“Ky gurë mbivarror së shpejti do të zëvëndësohet me një tjetër me simbol të shqiponjes dykrenare sepse çdokush e di se Jakup Ferri ra heroikisht per duke mbrojtur kauzen kombëtare”, kishte premtuar familja Ferri vitin e kaluar.

Plave Gucia dikur arënë luftërash për mbrojtjen e fatit te atdheut dhe vend krenarie kombëtare po tkurret gjithnjë e më shumë për shkak se qenia shqiptare ne 100 vjeteshin e fundit gjithnjë e ma shume po rrezikohet, kështu qe nga 82% shqiptar sa ishin ne vitin 1912 sot kan mbetur vetëm 25%./fmimages.net

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Palmer për Shqipërinë: Duhet dialog mes palëve, me rëndësi ngritja e Gjykatës Kushtetuese

Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha …

Leave a Reply