Kryefaqja / LAJME / Ramushi e quajti Albinin makiavelist, Konjufca dyshon se ai kurrë nuk e ka lexuar Makiavelin

Ramushi e quajti Albinin makiavelist, Konjufca dyshon se ai kurrë nuk e ka lexuar Makiavelin

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca iu është kundërpërgjigjur deklaratës së Ramush Haradinaj ku e quajti Albin Kurtin, Makiavelist

Ai i është përgjigjur një deklarate të mëhershme të Ramush Haradianjt në emisionin Pressing ku e quajti Albin Kurtin, Makiavelist.

“Makiavelist është një person që bën gjithçka për përfitime personale. Tregom çka i ka marrë Albini Kosovës”, ka thënë Konjufca.

“Fëmijët e liderëve janë nëpër shkollat më të shtrenjëta jashtë vendit. E kanë pas një banesë i kanë bërë dhjetë e kështu me radhë.”

Tutje Konjufca hedh dyshime nëse kryeministri në largim e ka lexuar ndonjëherë Makiavelin.

“Ndodhë që Ramushi nuk e ka lexuar asnjëherë atë dhe e kupton këtë shprehje”, ka thënë shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Palmer për Shqipërinë: Duhet dialog mes palëve, me rëndësi ngritja e Gjykatës Kushtetuese

Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha …

Leave a Reply