Kryefaqja / DIASPORË / Shqiptarja bëhet kryetare e komunës së dytë më të madhe në Suedi

Shqiptarja bëhet kryetare e komunës së dytë më të madhe në Suedi

Blerta Hoti është zgjedhur kryetare e komunës së dytë më të madhe në Suedi, Goteborg.

Kështu ka bërë të ditur Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli përmes një statusi në ‘Facebook’.

Ai u shpreh që dikur Blerta ishte azilkërkuese në Suedi, ndërsa sot arriti të fitoj post drejtues në këtë shtet.

“Dikur azilkërkuese në Suedi, dhe sot e emëruar në një post drejtues pikërisht në Suedi. Blerta Hoti merr timonin e komunës së dytë më të madhe në Suedi, Göteborg. Urime Blerta!”, ka shkuar Pacolli.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Busti i Skënderbeut vendoset në Ukrainë, foto nga vendi që banohet prej 200 vitesh nga shqiptarët

Figura e  heroit kombëtar Gjergj Kastrioti – Skënderbeu, u përkujtua me dashuri e nostalgji nga …

Leave a Reply