Kryefaqja / LAJME / SPORT / Kuka i sjell Kosovës medaljen e tretë të Bronztë

Kuka i sjell Kosovës medaljen e tretë të Bronztë

Kuka ka arritur që ta fitoj medaljen e Bronztë në botërorin ‘Tokio 2019’.

Loriana Kuka ka arritur ta mposht me Ippon Klara Apotekar nga Sllovenia, transmeton koha.net.

Loriana i sjell Kosovës medaljen e tretë të bronztë.

Kosova me këtë medalje, renditet e treta në botë, për numrin e medaljeve të fituara.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kosova dhe Shqipëria bashkohen në futboll, Kupa nis në mars dhe luajnë nga 3 Kategoritë

Bashkimi i shqiptarëve po vjen dhe ashtu siç të gjithë janë të ndërgjegjshëm, kurrsesi nga …

Leave a Reply

Loading...