Kryefaqja / LAJME / SPORT / Kuka i sjell Kosovës medaljen e tretë të Bronztë

Kuka i sjell Kosovës medaljen e tretë të Bronztë

Kuka ka arritur që ta fitoj medaljen e Bronztë në botërorin ‘Tokio 2019’.

Loriana Kuka ka arritur ta mposht me Ippon Klara Apotekar nga Sllovenia, transmeton koha.net.

Loriana i sjell Kosovës medaljen e tretë të bronztë.

Kosova me këtë medalje, renditet e treta në botë, për numrin e medaljeve të fituara.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Gooool Shqipëria! Dermaku kalon në avantazh kuqezinjtë

Minuta e 32-të e takimit Shqipëri-Islandë dhe kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh. Ka qenë një …

Leave a Reply