Kryefaqja / LAJME / SPORT / Trembet i biri i Arkanit nga Petrit Mazrekaj, anulohet dueli

Trembet i biri i Arkanit nga Petrit Mazrekaj, anulohet dueli

Dueli i shumëpritur e i shumëpërfolur mes Petrit Mazrekaj dhe Veljko Raznjatovic, u anulua pasi serbi i u tremb e nuk do të ndeshet askund tjetër përpos në Serbi.

Boksieri kosovar njoftoi këtë zhvillim në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook sot. Ai shtoi se meçi i nesërm për shkaqe sigurie nuk mund të realizohet kërkesa e boksierit serb.

Mazrekaj shtoi se do ngulmoj të organizoj meçin por kur dhe ku nuk mund të konfirmoj tani dhe se gjithsesi sportdashësit do të informohen me kohë.

Njoftimi i Petrit Mazrekaj në Facebook:

Të Dashur Miqë dhe Adhurues të Sportit me keqardhje ju njoftoj se meçi i shum pritur nuk do të realizohet me datë 31Gusht! Për arsyje se bokseri Serb dëshiron me çdo kusht që ky Meç të realizohet në Serbi mirëpo për shkaçe sigurie Meçi nuk mund të realizohet në Serbi andaj për fat të keq bokseri serb ndryshe i njohur si i biri i Arkanit nuk pranon të boksoj dikun tjeter pos vendit të tij! Mirëpo besoj se ky Meç do të realizohet gjithësesi brenda këtij Viti por për daten dhe vendin e saktë se ku do të mbahet ky Meç i shum pritur mbetet të pritet në ditët në vijmi dhe ju Adhurues të boksit do te jeni gjatë gjithë kohës të Informuar rreth kohës dhe datës qe do të vendoset! I juaji Petrit MAZREKAJ!

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kosova dhe Shqipëria bashkohen në futboll, Kupa nis në mars dhe luajnë nga 3 Kategoritë

Bashkimi i shqiptarëve po vjen dhe ashtu siç të gjithë janë të ndërgjegjshëm, kurrsesi nga …

Leave a Reply

Loading...