Kryefaqja / OPINION / Maks Velo: Shpata Osmane na preu nga qytetërimi Perëndimor

Maks Velo: Shpata Osmane na preu nga qytetërimi Perëndimor

Maks Velo një nga intelektualët më të njohur në Shqipëri, thotë se sihte shpata e Pernadorisë Osmane që na preu nga qytetërimi Perëndimor, dhe prandaj sot ne jemi të pazhvilluar.

A është mirë me qenë shqiptar?

A është mirë me qenë shqiptar? Përgjigjja epike e Maks Velos: Unë asnjëherë nuk kam ndjerë gjë të keqe që jam shqiptar, vetëm se e kam pasur shumë të vështirë të jetoj në Shqipëri. Gjithe kohen edhe sot.Një intervistë e vitit 2013, në "Jamais Vu" të Mustafa Nanos, që ka vlera edhe sot.Like Ora News

Gepostet von Ora News am Samstag, 31. August 2019

A është mirë me qenë shqiptar?

Përgjigjja epike e Maks Velos: Unë asnjëherë nuk kam ndjerë gjë të keqe që jam shqiptar, vetëm se e kam pasur shumë të vështirë të jetoj në Shqipëri. Gjithe kohen edhe sot.

Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Turqia, Serbia e komunizmi prapë janë këmbëkryq ndër shqiptarë

Nga Gani Mehmetaj Në Evropë askush nuk e ka luftuar Perandorinë turke e islamin më …

Leave a Reply