Kryefaqja / LAJME / Helmeta amerikane ia shpëton jetën ushtarit të UÇK-së në Koshare

Helmeta amerikane ia shpëton jetën ushtarit të UÇK-së në Koshare

Shumë shqiptarë nga Amerika, kishin ardhur vullnetar për t’iu bashkuar luftës së UÇK-së në Koshare, madje ata kishin krijuar edhe batalionin e quajtur ‘Atlantiku’, shkruan FMimages.net

Ata kishin blerë të gjitha pajisjet ushtarake në Amerikë: uniforma, armë dhe helmeta.

Një nga ushtarët e UÇK-së i rrëfen gazetarit të televizionit amerikan NBC, se si helmeta amerikane ia kishte shpëtuar jetën gjatë një sulmi të forcave serbe.

Për më shumë shikojeni videon:

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...