Kryefaqja / LAJME / Milaim Zeka: Partia ime do të dal e dyta ose e treta në këto zgjedhje

Milaim Zeka: Partia ime do të dal e dyta ose e treta në këto zgjedhje

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka në radio televizionin publik ka thënë se partia e tij do të dal e dyta ose e tretë.

Këto komente ai i bëri në debat me zëdhënësin e LDK-së, Besian Mustafa.

Zeka tha se i gjithë programi i tij e bën atë favorit sepse që nga fillimi nuk ka qenë kundër dulkurive negative në vend.

“I gjithë programi dhe vizioni im ka qenë lufta për spitale, çerdhe, azil të pleqëve, lufta kundër asfaltit, lufta për t i japo diasporët hapësirë për investime me zero taks2ë, lufta kundër shprinësimit të pasurisë kombëtare, kufta kundër TVSJH-ës, mbi të gjitha lufta kundër parasë publike, me vetura zyrtare, dreka e darka. Vet aderimet të cilat janë dulke u ba lidhje e palidhje, pa kurrfarë vlere intelektuale e politike, kjo flet se akoma në bazament veproon populizmi, sfida jonë më e madhe do jetë cështja e taksës”, tha Zeka në Imazh të RTK-së.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...