Kryefaqja / LAJME / Lista Serbe kandidon për deputet ish-agjentin e BIA’s që punonte kundër UÇK-së e që ishte këshilltar i Thaçit

Lista Serbe kandidon për deputet ish-agjentin e BIA’s që punonte kundër UÇK-së e që ishte këshilltar i Thaçit

Branisllav Nikoliq, është kandidat për deputet nga radhët e Listës Serbe. Ai para dhjetë vitesh ishte agjent i shërbimit sekret serb punonte kundër UÇK-së, e më pas u emërua si këshilltar i Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi.

Në vitin 2009, ishte publikuar një bisedë në televizionin publik të Kosovës ku disa persona merrnin shuma të mëdha parash në këmbim të deklaratë të rrejshme për transplantim organesh, e njëri prej tyre edhe Branisllav Nikoliq.

Hashim Thaçi, pas publikimit të lajmit, e liroi atë nga detyra.

E sot, po i njëjti, kandidon për deputet në Listën Serbe.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave …

Leave a Reply

Loading...