Kryefaqja / LAJME / SPORT / HISTORIKE! Kosova realizon fitore historike kundër Çekisë
epa07825254 Kosovo's Vedat Muriqi celebrates scoring during the UEFA EURO 2020 Group A qualifying soccer match between Kosovo and Czech Republic in Pristina, Kosovo, 07 September 2019. EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ

HISTORIKE! Kosova realizon fitore historike kundër Çekisë

Kosova ka shënuar një fitore historike kundër një kombëtare të fortë siç ësht kombëtrja Çekia, me rezultat 2-1 në stadiumon ‘Fadik Vokrri’ në Prishtinë.

Loading video

Kombëtarja e Kosovës shënon fitore të madhe me rezultat 2:1 në përballje me Çekinë, në ndeshjen e vlefshme të grupit A të kualifikueseve për Kampionatin Evropian. Kosova e fuqishme shembi Çekinë, duke e marr përkohësisht kreun e tabelës me 8 pikë, dy më shumë se Anglia dhe Çekia.

Vedat Muriqi në minutën e 20-të dhe Mërgim Vojvoda në atë të 66-të i sollën fitoren e madhe Kosovës, sjellin gëzimin te tifozët ‘Dardanët’  dhe kudo ku janë shqiptarët dhe për Çekinë realizoi Schik në minutën e 16-të.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kosova dhe Shqipëria bashkohen në futboll, Kupa nis në mars dhe luajnë nga 3 Kategoritë

Bashkimi i shqiptarëve po vjen dhe ashtu siç të gjithë janë të ndërgjegjshëm, kurrsesi nga …

Leave a Reply

Loading...