Kryefaqja / LAJME / Angli 0:1 Kosovë VALON BERISHA “SHTANG” ANGLINË, KOSOVA NË EPËRSI

Angli 0:1 Kosovë VALON BERISHA “SHTANG” ANGLINË, KOSOVA NË EPËRSI

Kosova e ka nisur furishëm ndeshjen kundër Anglisë, pasi që shumë shpejt skuadra jonë kalon në epërsi.

Është Valon Berisha gjen rrugën e golit, duke “shtangur” skuadrën angleze.

“Tre Luanët” dhe ‘Dardanët’ po ballafaqohen në kuadër të Grupit A të vlefshme për Evropianin 2020, transmeton RTKLive.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

104 vite nga vrasja e Isa Boletinit në Podgoricë

Isa Boletini, udhëhoqi forcat kryengritëse për çlirim nga pushtuesi Osman më 1912, u ndodh përkrah …

Leave a Reply

Loading...