Kryefaqja / LAJME / SPORT / Kosova ia prishë rekordin Anglisë!

Kosova ia prishë rekordin Anglisë!

Anglia nuk ka pranuar tre gola në fushën e saj që nga shkurti 2012, kur mundën 3-2 nga Hollanda në Wembley. 

Loading video

Kombëtarja e Kosovës, ia ka prishur rekordin Anglisë, në ndeshjen e sotme duke i shënuar 3 gola në fushën e saj.

Kjo është hera e parë që nga viti 2012 kur Anglia, pranon tre gola në shtëpi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Shqipëri spektakolare në Moldavi, lojë e bukur dhe 4 gola

Shqipëria ka marrë një fitore të pastër 0-4 në transfertë ndaj Moldavisë në ndeshjet e …

Leave a Reply

Loading...