Kryefaqja / LAJME / “Rama e ka shitur Çështjen Çame”/ Doda paralajmëron: Do publikojmë shkresa shumë të rënda

“Rama e ka shitur Çështjen Çame”/ Doda paralajmëron: Do publikojmë shkresa shumë të rënda

Sekretarja e përgjithshme e PDIU- së Mesila Doda ka hedhur akuza të forta për kryeministrin Edi Rama sa i takon Çështjes Çame.

E ftuar në ABC News, Doda shprehet se kryeministri Rama e ka shitur dhe keqpërdorur Çështjen Çame

Ajo ka paralajmëruar se pas disa ditësh do publikohen shkresa për diçka shumë të rëndë në lidhje me këtë çështje.

“Rama e ka keqpërdoruar çështjen çame. E kemi parë kur dikur ngrinte zërin në mbrojtje të çështjes çame, por e kemi parë sesi e ka shitur dhe ka harruar çështjen çame, ka arritur deri aty sa të heqë nga librat e historisë së çështjes çame. Do keni shkresa pas ca ditës për çështjen çame. Flitet për diçka shumë të rëndë”, deklaroi Doda.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Historiani Noel Malcolm, me një libër të ri mbi shqiptarët dhe identitetin kombëtar

Studiuesi Noel Malcom, në verën e 2020-tës do të nxjerrë një libër të ri që …

Leave a Reply

Loading...