Kryefaqja / LAJME / Kurti për koalicionin me LDK’në: Është racionale dhe e dëshirueshme njëkohësisht

Kurti për koalicionin me LDK’në: Është racionale dhe e dëshirueshme njëkohësisht

Kandidati për Kryeministër Albin Kurti ka thënë se koalicioni VV-LDK, nuk do të jetë i vështirë, duke qenë i bindur se ky koalicion do të ndodhë, shkruan Gazeta Metro.


Kurti është i bindur se do të ndodh koalicioni LDK-VV, duke thënë se nuk duket si martesë e vështirë.

‘’Në parim kanë pranuar që do të kenë koalicion me ne. Dhe nesër do të kemi një takim. S’kemi zgjidhje tjetër, sepse jemi të dënuar të bashkëpunojmë. Ndryshimi nënkupton që opozita të bëhet qeveri’’, ka thënë Kurti. 

‘’Kryeministrin e ka vendosur populli më 6 tetor. Subjekti që del i pari fiton mandatin për formimin e Qeverisë. LDK dhe VV nuk janë një martesë e vështirë sic duket’’

‘’Qe një vit e gjysmë kemi pasë bashkëpunim të mirë. Është racionale dhe e dëshirueshme njëkohësisht’’.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga …

Leave a Reply

Loading...