Kryefaqja / LAJME / Në Triesh të Malësisë u zbulua busti i Gjergj Kastriotit Skënderbeut

Në Triesh të Malësisë u zbulua busti i Gjergj Kastriotit Skënderbeut

Sot në Triesh në Komunën e Tuzit para shkollës Fillore ”Gjergj Kastrioti Skënderbeu” është bërëzbulimi i bustit të heroit Kombëtarë Gjergj Kastrioti – Skënderbeu.

Të pranishëm ishin një numër i madh i qytetarëve nga Malësia por edhe nga Kosova, Shqipëri dhe Diaspora.

Tëpranishëm ishin edhe drejtuesit e Komunës së Tuzit, Kryetari i Komunës, Nik Gjeloshaj, Kryetari i Kuvendit, Fadil Kajoshaj, nënkryetaret e Komunës, Ivan Ivanaj dhe Haris Ramoviq, ambasadorët e Kosovës dhe Shqipërisë, Ridi Kurtezi dhe Ylber Hysa, drejtor gjeneral në Ministrin e Arsimit të Malit të Zi, Marash Dukaj, përfaqësues të Ministrisë së Kulturës së Malit të Zi…

Bustin e Skënderbeut e zbuloi kryetari i Komunës, Nik Gjeloshaj./Malesia.me

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Çitaku, Daçiqit: Unë jam krenare që jam shqiptare, por a jeni krenarë ju që bëtë krime?

Ambasadorja e Kosovës në Uashington Vlora Çitaku ka thënë se Policia e Kosovës ka vepruar …

Leave a Reply

Loading...