Kryefaqja / LAJME / Vucic jep shenja të dorëzimit: Nuk mund t’i gënjej më serbët për Kosovën

Vucic jep shenja të dorëzimit: Nuk mund t’i gënjej më serbët për Kosovën

Presidenti serb, Aleksander Vuçiq në një intervistë për ‘Tanjug’, ka folur për çështjen e Kosovës.

Ai ka thënë se nuk mund t’i gënjenj më popullin e tij se çdo gjë në Kosovë është e Serbisë, shkruan Indeksonline.

“Unë nuk do të gënjej njerëzit dhe të them që gjithçka është e jona dhe se ne lehtë do të jemi në gjendje t’i luftojmë ata. Nuk mund të duroj, sepse zgjidhjet e lehta na çojnë në humnerë. Unë u them njerëzve se jo çdo gjë atje është e jona por edhe jo të gjithat janë të atyre.”, u shprehë ai.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Çitaku, Daçiqit: Unë jam krenare që jam shqiptare, por a jeni krenarë ju që bëtë krime?

Ambasadorja e Kosovës në Uashington Vlora Çitaku ka thënë se Policia e Kosovës ka vepruar …

Leave a Reply

Loading...