Kryefaqja / DIASPORË / Marin Mema: 6 milionë shqiptarë në Turqi, në Izmir qanin burrat për një pasaportë shqiptare (VIDEO)

Marin Mema: 6 milionë shqiptarë në Turqi, në Izmir qanin burrat për një pasaportë shqiptare (VIDEO)

I ftuar ne emisionin “OXYGEN” te Besim Dina, Mema deklaroj se ne ballkan jemi shume me shume Shqiptar, transmeton ‘Zgjohu Shqiptar’

“Duhet ti hym nje llogarie se nuk ka vend ne ballkan qe te mos kete Shqiptar. Vetem ne Turqi jane mbi 6 milion Shqiptar e nese do te flisnim me ndonje prind, jane me 11 milion”, theksoj Mema.

“Kam patur mundesin te takoj dhe disa shqiptare te ardhur nga Cameria e ku disa prej tyre edhe qanin. Qanin qe te kishin Mnje pashaporte shqiptare, thoshin qe para se te vdesin duam te kemi 1 pasahaporte shqiptare”.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Tri shqiptare synojnë ulëse në Parlamentin austriak

Në garën zgjedhore për 183 ulëset në Parlamentin e Austrisë janë edhe tri kandidate shqiptare. …

Leave a Reply

Loading...