Kryefaqja / OPINION / Shpërthen Ngjela: Nuk jemi hajvanë që të na marrin grekët nëpër këmbë

Shpërthen Ngjela: Nuk jemi hajvanë që të na marrin grekët nëpër këmbë

Cfarë të drejtash i shkelet minoritetit grek këtu? Kjo është pyetja që shtroi avokati Spartak Ngjela në emisionin “360 gradë” në RTV Ora. Për këtë i referohet ngjarjeve të fundit në Bularat, ku familjarët e Kacifasit tentuan të provokojnë sërish.

Sipas avokatit Ngjela, neve nuk jemi hajvanë që të na marrin nëpër këmbë.

Ngjela: Jam i sigurt që ajo gruaja e thjeshtë, pa pasur mbështetje politike nga shteti grek, nuk e bën atë. Nuk ka kaq trima sa mendoni ju, jo. Edhe ai tjetri që erdhi dhe u vra. Ata rrinë rrinë dhe thonë të drejtat e minoritetit grek. Më thuaj cfarë të drejtash i shkelen minoritetit grek këtu? Ai i di korcarët grekë. Kur thotë që i janë shkelur të drejtat, thotë jepeni Korcës autonominë.

Nuk jemi ne kaq hajvanë sa të na marrin nëpër këmbë ata. Tani jemi të fortë. Nuk e kanë ata.

Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Legjenda e Bjeshkëve të Nemuna

Nga Gani Mehmetaj Në valën e dëbimeve, kur refugjatët iknin maleve apo fshiheshin shpellave që …

Leave a Reply

Loading...