Kryefaqja / OPINION / Kocaqi: Rusia, sponsori kryesor i ndarjes së Shqipërisë në 5 copa

Kocaqi: Rusia, sponsori kryesor i ndarjes së Shqipërisë në 5 copa

Moska zyrtare ftoi Tiranën dhe Shkupin për tu anëtarësuar në Unionin Euroaziatik.

E ndërsa Maqedonia e Veriut e ka refuzuar, nuk ka ende një qëndrim zyrtar nga Shqipëria.

Por historiania Elena Kocaqi e ftuar në RTV Ora thotë se Tirana zyrtare do ta refuzojë njësoj si Shkupi.

Kocaqi: Besoj se edhe Shqipëria do ta refuzojë.Nuk varet prej saj. Është në zonën e ndikimit perëndimor, qoftë euvropian dhe amerikan. Nuk ka sesi politika shqiptare të mund ta mendojë se edhe opinioni shqiptar publik është kundër. Nëse kemi sot një Shqipëri të ndarë në pesë copa, sponsori kryesor i gjithë tragjedisë shqiptare në dy shekujt e fundit është Rusia. Është një histori e hidhur marrëdhëniesh.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Shiko poashtu

Kocaqi: Duhen politikanë të rinj të guximshëm që ti tregojnë vendin Greqisë

Çështje e hapura mes Shqipërisë dhe Greqisë nuk mund të zgjidhen pa parimin e reciprocitetit, …

Leave a Reply

Loading...